Wykład „Seksualność – dar i zadanie” Monika Jędrzejewska

We wtorek 19.11.2019 r. mieliśmy okazję wysłuchać wykładu Pani Moniki Jędrzejewskiej na temat jednego z aspektów ludzkiego życia, a mianowicie seksualności.

Osoba, która podyplomowo studiuje na kierunku „Seksuologia Kliniczna – opiniowanie, edukacja, terapia oraz pracująca z klientami w tej sferze jako psychoterapeutka, w bardzo fachowy a jednocześnie przystępny sposób wyjaśniła min. czym różni się seksualność męska od kobiecej. Przedstawiła jak to wygląda od strony biologicznej i psychologicznej, jak z szacunkiem do siebie i drugiej osoby realizować się w tej sferze życia. Wykład wzbogacony został o przykłady, co jeszcze go uatrakcyjniło i uzmysłowiło z jakimi problemami boryka się w związku z seksualnością współczesny człowiek.

Po jego zakończeniu uczestnicy mogli przy kawie lub herbacie oraz czymś słodkim poznać się lepiej i przedyskutować przedstawiany temat. Natomiast po raz pierwszy mieli też okazję do integracji 15 min. przed wykładem. Odbyła się gra podczas, której każdy chętny odpowiadając na pytanie mógł choć trochę przybliżyć swoją osobę.