Rekolekcje adwentowe dla singli – «Bóg przychodzi w nocy „bez wyjścia”; o ciemności, która jest światłem» o. Marek Urbanowski OP

W grudniu zamiast wykładu w ramach Akademii Miłości dla Singli Szczecin odbyły się rekolekcje adwentowe dla singli pod nazwą Bóg przychodzi w nocy „bez wyjścia”; o ciemności, która jest światłem. W dniach 16-18.12.2019 r. w kościele Dominikanów w Szczecinie o. Marek Urbanowski OP odprawiał Msze Św. i prowadził nauki.

Robił to w bardzo ciekawy, niecodzienny sposób. By wytłumaczyć różne kwestie sięgał nie tylko do Pisma Św. Analizował bowiem dzieła sztuki. Skupił się na kilku obrazach, które krok po kroku tłumaczył zebranym. Każdego dnia już po wystawiony był na 10 min. Najświętszy Sakrament, który w ciszy, ale i też przy akompaniamencie gitary mogliśmy adorować. Była możliwość uzyskania przy jego pomocy specjalnego błogosławieństwa.

Wychodząc z kościoła każdy mógł zabrać ze sobą materiały przygotowane przez o. Marka w tym „Miłosny list od Boga”, Jest to swoisty spis cytatów z Pisma Św. mających dodawać otuchy każdemu z nas. Poniżej możecie zapoznać się z niektórymi z nich.

Możesz mnie nie znać, ale Ja wiem o Tobie wszystko (Psalm 139,1)”

Znam wszystkie Twoje drogi” (Psalm 139,3)

Nie byłeś pomyłką (Psalm 139,15)”

Jesteś cudownie stworzony” (Psalm 139,14)

Wszelkie dobro, jakie otrzymujesz pochodzi z mojej ręki” (Jk 1,17)

Moim planem jest dać Ci dobrą przyszłość” (Jr 29,11)