Weekendowy Spływ Kajakowy 26-28.07.2019

Weekendowy spływ kajakowy uważamy za pełen sukces! W końcu udało się spotkać w połowie drogi ekipie Akademii Miłości z Poznania i Szczecina. To dwie rodziny, które dążyły do spotkania od baaaardzo dawna, ale w końcu się udało, a to za sprawą dwóch cudownych kobiet – Uli i Gosi. Ale o tym nieco później 

Przyjechaliśmy do Agroturystyki w uroczej Szwecji koło Wałcza już w piątek popołudniu. Odważni i nieustraszeni mężczyzni rozbili swoje namioty, a panie zamieszkały w kilkuosobowych pokojach u sympatycznych gospodarzy?. Wieczorne spotkanie rozpoczeliśmy wspólnym ogniskiem, gdzie podczas licznych zabaw mogliśmy się integrować, poznać swoje imiona i dowiedzieć się czegoś o sobie. ?‍⚕️?‍??‍?

W sobotę nasze spotkanie rozpoczęło się już od wczesnego rana, gdzie mijaliśmy się między łazienką, a kuchnią   Wspólne śniadanie i poranna kawa zbliża do siebie ludzi 
Nadszedł czas na kajaki – w konću po to tu przyjechaliśmy  Jak przystało na integrację – rozpoczęliśmy od losowania damko-męskich??dwuosobowych zespołow. Po dobraniu zespołów, dopasowaniu odpowiedniego kajaka, kamizelek i wioseł wypłynęliśmy na rzekę Rurzycę. Jak się okazuje strach ma wielkie oczy, a Ci co płynęli pierwszy raz zdali egzamin celująco! ???Pierwsze ruchy wioseł nie były tak męczące jak te pod koniec spływu  Spływ odbywał się rzeką, kilka razy wypłynęlismy na pełne jezioro, pokonywaliśmy przeróżne przeszkody – kamienie, konary drzew, mielizny i każdy miał swój wyjątkowy, oryginalny sposób jak daną przeszkodę pokonać, ominąć lub wyjśc z niej cało  Wielkie brawa i ukłony dla naszych silnych i wspaniałych mężczyzn??, którzy ratowali swoje współtowarzyszki, gdy kajak utknął gdzieś na rzece. Panowie dzielnie wychodzili z kajaków do wody i przeciągali je przez przeszkody. Właśnie takich mężczyzn potrzeba temu światu! Brawo Panowie! Warto też dodać, że podczas spływu pomagaliśmy sobie wzajemnie, jeśli ktoś znalazł się w małym „niebezpieczeństwie” dwa razy nie trzeba było prosić o wsparcie i pomoc.
W połowie spływu zrobiliśmy przerwę na małej plaży?️, gdzie mogliśmy chwilę odpoczać, coś zjeść czy skorzystać z toalety. Tutaj dokonaliśmy także kolejnego losowania składu zespołów – a więc główny cel integracyjny zrealizowany 
Na koniec spływu po około 7 godzinach dotarliśmy do baru, gdzie uraczyliśmy się ciepłą obiadokolacją. Na koniec busem dojechaliśmy do naszego miejsca noclegowego. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Wspaniały dzień!

Niedziela
Nasze organizatorki świetnie zaplanowały wyjście na kajaki w ten dzień tak, że można było się wyspać. I tak oto drugi dzień kajaków zaplanowany był na bardzo spokojny, niesamowicie relaksujący spływ rzeką Pilawą, gdzie mogliśmy podziwiać piekną przyrodę, do tego sprzyjająca pogoda☀️☀️☀️ i wspaniałe towarzystwo – czego chcieć więcej! Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy.? Po dość krótkim spływie około 2 godzin dopłynęliśmy do końca naszego wypadu. Nadszedł czas pakowania? i wyjazdu ???z uroczej miejscowości i zakończenia naszego spotkania.

Akademia Miłości ❤️to nie tylko wykłady, warsztaty czy prelekcje. To wspaniały czas nawiązywania nowych znajomości, odkrywanie własnych zdolności i pasji, odkrywania siebie na codzień. To cudowna integracja dwóch cudownych rodzin i spajania tego co w nas najpiękniejsze?Długo to trwało, żebyśmy spotkali się w jednym miejscu, w tym samym czasie, ale udało się i naprawdę było warto tu być! Niewiemy czy uda nam się spotkać w tak licznych gronie raz jeszcze, ale wiemy napewno, że to nie było nasze ostatnie spotkanie!
Wielkie podziękowania kierujemy w stronę naszych dwóch wspaniałych kobiet Uli z Poznania i Gosi ze Szczecina. ???Dziękujemy za Waszą pasję, chęci i zaangażowanie. Wybrałyście wspaniałe miejsce na naszą integrację – gdzie mogliśmy spotkać się w połowie drogi między naszymi miastami. I jak ktoś chce to znajdzie sposób na wszystko – nawet na zorganizowanie takiego wydarzenia na odległość i na telefon  Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych! Dobrze dziewczyny, że jesteście! Dobrze, że jesteście wszyscy! Ahoj kajakarze!